Strój sportowy, niezależnie od uprawianej dyscypliny, powinien zapewniać nie tylko wygodę, lecz także odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jazda konna nie jest tutaj żadnym wyjątkiem — na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń konieczne jest zastosowanie ochrony głowy. W ofercie sklepu internetowego Rekop znajdziesz toczek lub kask jeździecki idealny do Twoich potrzeb, a także niezbędne do niego akcesoria. Jeśli nie wiesz, jaki model będzie najlepszym wyborem dla Ciebie, chętnie udzielimy Ci przydatnych wskazówek!

Toczek i kask do jazdy konnej — najważniejsze różnice

Oba z tych nakryć głowy mają bardzo podobne kształty, jednak mają zupełnie inne konstrukcje, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego wariantu. Toczek do jazdy konnej zwykle jest miękki i lekki, a za jego wyborem przemawiają głównie względy estetyczne. Kask na konia z kolei ma znacznie twardszą konstrukcję i dodatkową wkładkę amortyzującą, dzięki czemu znacznie lepiej zabezpiecza głowę przed urazami.

Czym się kierować, wybierając kask do jazdy konnej?

Ten element garderoby sportowej odgrywa szczególną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. Powinien zatem posiadać stosowny atest, który potwierdzi jakość gwarantowanej ochrony, np. spełniać wymogi europejskiej normy EN1384. Ważny jest także odpowiednio dobrany do obwodu głowy rozmiar. Kask dla jeźdźca możesz kupić również w wariancie regulowanym – wtedy jego wielkość można dopasować do bieżących potrzeb.

W doborze toczka równie ważny jest styl oraz upodobania estetyczne. W sklepie internetowym Rekop znajdziesz warianty tradycyjne, klasyczne oraz bardziej nowoczesne. Różnią się nie tylko kształtami, lecz także rodzajem materiału, którym są pokryte. Choć znaczna większość modeli jest dostępna w kolorze uniwersalnej czerni, znajdziesz u nas również wielobarwne opcje – na przykład granatowe, szare, liliowe czy wzorzyste. Pamiętaj, że kask do jazdy konnej powinien zapewniać przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jego doboru, zadzwoń do nas, a chętnie Ci pomożemy!


Kaski Kategorie